04.10.2017 Без рубрики Повідомлення 0

Не тільки прості українці, але вже і великі компанії освоюють спосіб обходу блокування російських сайтів – VPN-сервіси (підміняють реальний ip-адресу).

При цьому вони не враховують, що таким чином інформація на їх комп’ютерах стає відкритою для власників VPN -серверів, передає Ukr.Media.

Говорячи про кількість українців, які використовує VPN-сервіси, експерт зазначив, що точні цифри назвати складно, але мова йде про якісь мільйони”. Федієнко навів приклад, коли тільки одне з українських юросіб “звернулося до провайдера з проханням, що у нього буде 17 тисяч VPN-з’єднань.

“Використовуючи неперевірене VPN-додаток і відвідуючи неперевірені ресурси, ви стаєте заручником тієї ситуації, коли ваш комп’ютер буде покладена якась закладка, і в подальшому при організації будь-яких кібератак всередині України ваш комп’ютер буде використаний для кібератак в загальній мережі. Ви навіть про це знати не будете”, – підкреслив він.

“Здавалося б, ви хотіли подивитися фотографії, які ще не видалили зі своїх акаунтів, але при цьому ваш комп’ютер буде використаний як елемент кібератаки”, – пояснив Федієнко.

Крім того, за словами експерта, “все, що є у вашому комп’ютері, однозначно стане доступна держателю того VPN-сервера, через який ви будете кудись ходити”.

“Що таке VPN-сервер? Це такий пристрій, через яке ви підключаєтеся до чогось. Коли ви підключилися до чогось через це пристрій, той, хто його вам підсунув, потрапляє відразу у ваш комп’ютер, до ваших дисків, до вашої інформації – до всього, що є на вашому комп’ютері. Мало того, через ваш комп’ютер він може потрапити, наприклад, далі у віртуальну мережу того підприємства, з якого ви зайшли на цю VPN-систему”, – підкреслив експерт.

За словами Федієнко, українським інтернет-користувачам зараз широко пропонують завантажувати VPN-системи, які можуть бути вбудовані в браузер.

“Зараз санкційні браузери стали пропонувати громадянам нашої країни використовувати “Яндекс” з функцією VPN, але ми розуміємо однозначно, що це буде російський VPN”, – зазначив він.

“У самому VPN немає нічого поганого, але з огляду на нинішню ситуацію, ми можемо прогнозувати, що агресія ззовні на нашу країну зросте”, – уклав Федієнко.